Dodany: 2011-11-07 09:38:48
 

Biografia Daniela Swarovskiego Daniel Swarovsky przyszedł na świat 24 października 1862 roku koło miejscowości Bukovou w Czechach. Był szlifierzem szkła, prowadził swoją działalność w Austrii. Jest założycielem firmy Swarovski. Jego firma to czołówka światowych firm zajmujących się szlifowaniem szkła kryształowego.

 

Jako wynalazca zyskał rozgłos gdy opatentował maszynę elektryczną szlifującą kryształ miało to miejsce w 1892 roku. Maszyna ta potrafiła perfekcyjnie obrabiać szkło. Dorastał w rejonie słynącym z wyrobu i szlifowania biżuterii i szkła. W tamtych latach był czeladnikiem pracującym dla swojego ojca i innych miejscowych rzemieślników, tam uczył się pracy szlifierza. W 1892 roku przeprowadził się do Wattens w Austrii.

 

Przeprowadzka miała na celu zapewnienie ochrony dla wynalazku przed konkurencją i zaopatrzenie fabryki swarovskiego w energię. Energia pochodziła z rzeki płynącej w pobliżu. Kryształy swarovsky to wybitny produkt o najlepszy rysie, kryształy swarovsky to unikalny kształt w idealnej formie. Kryształy swarovsky jako pierwsze na świecie były tymi najlepiej oszlifowanymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Danielu Swarovskim koniecznie odwiedź strony www o tym człowieku.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Biografia Daniela Swarovskiego
Nick: